דרופ שיפינג וסליקה באינטרנט הסבר המושגים

איך פועל עסק הדרופ שיפינג?

ארגזים לצד עכבר

כל הקניות דרך העכבר

לא ניתן להתעלם מתופעת המסחר האלקטרוני אשר חוצה גבולות ויבשות ומגיעה כמעט לכל אחד ואחד מאיתנו. אנשים אוהבים להזמין סחורות דרך האינטרנט. מדובר בממשק נוח וידידותי למשתמש, אשר פעיל בכל שעה, מכל מקום בעולם, ואינו מצריך אותנו לזוז מהכסא.

כמו בכל תחום בחיים, גם לכל תחום המסחר האלקטרוני קיימים שני צדיים: האחד הוא הלקוח, הקונה, ואילו השני הוא היצרן, או המוכר. כאן נכנס למעשה עסק הדרופ שיפינג. שיטת הדרופ שיפינג מאפשרת מכירת מוצרים וסחורות באופן אלקטרוני, מבלי הצורך להחזיק פיזית במלאי המוצרים, או גם בביצוע שילוח חבילות לחו"ל.

מה הכוונה? הכוונה היא שמדובר באנשים שמהווים כמידל מן (middle man), סוג של מתווכים, בין היצרן לבין הלקוח. המוצרים כאמור אינם נמצאים אצל המוכר המתווך, אלא אצל היצרנים או הספקים, ואילו עוברים תהליך אשר בסופו מגיעים המוצרים ישירות ללקוח.

איך זה עובד?

למעשה, תהליך הדרופ שיפינג עובד על העיקרון שאותו מוכר או מתווך מחזיק חשבון אייביי (או חשבון אחר של אתר מסחר אלקטרוני), והוא למעשה מפרסם את המוצרים של היצרן, יוצר קשר עם לקוחות דרך חנות אינטרנטית ומנהל איתם את כל תהליך הקנייה. בתמורה לתהליך הזה, היצרן מבצע את פעולת שליחת חבילות לחו"ל.

למעשה היזם אוסף מוצרים מספקים ייתכן שאף ממקומות שונים בעולם, מנגיש את המוצרים שאסף לאתר נישה משל עצמו, בעל החנות מבצע סליקה באינטרנט מהלקוחות.
למה בעצם מתבצעת סליקת האשראי? מכיוון שהמוכר אוסף אליו את כל התשלומים בהם מגולם מחיר המוצר, תחזוקת החנות, פרסום, והרווח שלו. כל התשלומים נצברים אצל המוכר והוא בעצם מנהל את ההוצאות שלו.
המוכר בעצם מנגיש את המוצרים עבור הצרכנים ועל זה גוזר את קופון הרווח שלו.

תרשים זרימה

תרשים זרימה שיטת הדרופ שיפינג

שיטת הדרופ שיפינג היא שיטה מתקדמת במיוחד, ומאפשרת לאותם מוכרים לעבוד מהבית, לא משנה היכן הם גרים, ותוך מספק הקלקות להרוויח כסף. הכסף אותו מרוויח המוכר תלוי בסכום בו הוא מעלה את המוצר למכירה באונליין. לרוב, יהיה מדובר בסכום גבוה יותר מהסכום האמיתי של המוצר, ויכלול גם את העמלות השונות שבדרך. היצרן והמוכר אינם צריכים להיות קרובים פיזית אחד לשני, כמו גם הלקוח שיכול להיות מעבר לים.

לשיטה זו יתרונות רבים. החל מהיכולת להציע מבחר רב של מוצרים מבלי לרכוש אף לא מוצר אחד, ועדיין – לנהל את המלאי המדובר, ועד לקלות יתרה במכירת מגוון רחב במיוחד של מוצרים אשר יגיעו כחבילות לחו"ל לכל אחד מהלקוחות.

שיטת הדרופ שיפינג מתאימה לכל אחד, ובמיוחד לאלה אשר מעורים בכל תחום רכישות האונליין. אין צורך באחזקת מלאי או מוצרים, אלא בסך הכל להתחבר לאחד הספקים או היצרנים שמוכרים מוצרים וסחורות. התשלום לספק מתבצע רק לאחר שקיבלתם את הכסף מהלקוחות, כאשר החבילות לחו"ל שנשלחו, אכן הגיעו לביתם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *