מהו ביטוח אחריות מקצועית? ומהו ביטוח שוק ההון?

מאמן כושר? קוסמטיקאית? מנהל תיקי לקוחות בשוק ההון? אמנם במבט ראשוני קשה להבין את הקשר הישיר בין שלושת המקצועות הללו, אבל תתפלאו לשמוע שהקשר הדוק יותר ממה שנראה לעין.

בעולם המודרני שאנו נמצאים, ניתן לראות את השפע כמעט בכל תחום בחיינו. החל מתחום הצרכנות, בו אנו יכולים לרכוש כל מוצר שעולה על רוחנו, בין אם בתחום התיירות, ואפילו בתחום הביטוחים.

כיום, מגוון סוגי הביטוחים הקיימים הוא עצום. כמעט לכל תחום בחיינו קיים סוג כלשהו של ביטוח, שאנחנו כמו ישראלים טובים ממהרים לרכוש. זאת מכיוון שאנו לא רוצים "להתקע" או "להדפק" כאשר משהו רע חס וחלילה יקרה לנו. הרעיון של ביטוח הוא פשוט – אתם רוכשים מען פוליסה (מסמך) שמעיד על כך שבמידה ותיהיה תאונה או תקלה כלשהי, אתם תפגעו כלכלית כמה שפחות כל העניין. למעשה, אנשים רוכשים פוליסות ביטוח על מנת לישון בשקט בלילה. רק מעצם קיומו של הביטוח, ניתן להבין כי גם לנו וגם לחברות הביטוח ישנו רצון משותף: אנו לא רוצים שיקרה משהו רע חלילה, שיתרחש איזה מקרה בלתי צפוי ויגרום לנו לנזק.

ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח נסיעות לחו"ל, כל אלה הם הביטוחים הפופולריים ביותר

כל אחד מכיר, וכנראה שגם כל אחד רוכש אותם. ביטוחי הבייסיק נקרא להם. מצד שני, ישנם קבוצת ביטוחים ענקית שהרבה אנשים לא מכירים. ביטוחים אלה מיועדים לאנשים ספציפיים, אשר מה שמייחד אותם זה המקצוע בהם הם עוסקים.

דאגות

ביטוח נכון הוא פתרון לדאגה

כך למשל, ביטוח אחריות מקצועית, המיועד לכל אותם אנשים העוסקים במקצועות החופשיים. ביניהם מאמן כושר, עורך דין, קוסמטיקאית שליח ועוד. אנשים העובדים במקצועות אלה, חשופים באופן שגרתי בעבודתן לתאונות שלא באשמתן, לא בתכנונן, ובעיקר לא צפויות, היכולות לפגוע קשות בלקוחות שלהם. כאשר לקוח ישראלי נפגע במהלך מעשה כלשהו, שבו הוא משלם לבעל מקצוע שיתן לו שירותים, וודאי לא יהסס לרגע ויפנה לתביעה. כך למשל, אדם שמתאמן עם מאמן כושר אישי, ובמהלך האימון נופלת על רגלו חלילה משקולת, עלול לתבוע את מאמן הכושר, למרות שכלל לא מדובר באשמתו. מכאן, שכל אוכלוסייה זו של העובדים במקצועות החופשיים, חשופה לתביעות נון סטופ מלקוחותיה. על כן, נוצר ביטוח אחריות אישית. ביטוח זה נועד להגן על אותם בעלי מקצוע בכל הנוגע לנושאים הכלכליים. כך למשל, במקרה של תביעה הביטוח יהווה גב כלכלי עבורם.

ביטוח אחריות מקצועית למעשה מונע מכל אותם בעלי מקצוע את הרס הקריירה שלהם, בכלל חובות כספיים. כך גם ביטוח שוק ההון, שעובד במתכונת דומה במיוחד לביטוח אחריות אישית.

בשונה מביטוח אחריות מקצועית, ביטוח שוק ההון הוא ביטוח ספציפי ומיועד אך ורק לכל אלה העובדים בשוק ההון ובעיקר לאלה שעובדים עם לקוחות. מכיוון שמדובר בנושא רגיש במיוחד, המתעסק בעיקר בכספים

איתור

מומלץ למצוא סוכן ביטוח אמין

(והרבה מהם), נוצר צורך לפוליסת ביטוח אשר תוכל לשמור על גבם של העובדים בתחום. כך, בדומה לביטוח אחריות אישית, שומרת פוליסת ביטוח שוק ההון על אותם העובדים מפני תביעות כלכליות, מעשים שנעשו בתום לב או טעויות כאלה ואחרות שיכולות להגרם מעצם היותנו בני אדם.

בשנים האחרונות נראה כי שני סוגי הביטוחים הללו הופכים להיות לדבר בשגרה, עד שמקומות עבודה מסוימים המעסיקים את קהל היעד של הביטוחים הללו מחייבים אותם לרכוש את פוליסת הביטוח המתאימה.

במידה ואתם רואים את עצמכם כקהל היעד של שני סוגי הביטוחים האלה, אל תהססו. מדובר בביטוח שיכול להציל לכם את הקריירה במקרים כאלה ואחרים. ישנם רגעים בחיים שלא מומלץ לקחת סיכונים, במיוחד לא כשמדובר במקצוע שלכם, אשר בזכותו אתם מתקיימים יום יום.

עורך דין? כך תנהג במידה של תביעת לקוח

מקצוע העורך דין הוא אחד בין המקצועות החופשיים במדינה, אשר גרם לא פעם לתביעות מצד הלקוח. במהלך עבודתו, נחשף עורך הדין לסיכונים רבים, לחצים, וכן למצבים בהם הוא לא גורם ללקוחו לקבל את המבוקש ולנצח במשפט. במקרה של תביעה, עלול למצוא את עצמו עורך הדין מתמודד לבד עם כל עלויות המשפט, ומשקיע את כל המשאבים הקיימים לו בתביעה. לשם כך, חשוב לעשות ביטוח מקצועי.

ביטוח מקצועי הוא למעשה סוג ביטוח המיועד ומותאם לאנשים העוסקים במקצועות החופשיים. מקצועות כמו קוסמטיקאית, עורך דין, מדריך כושר ועוד. כאשר אחד מהם נתבע על ידי הלקוח שלו, הרי שמדובר במצב לא ענים כלל. עד אותו הזמן אותו בעל מקצוע היה רגיל לעמוד לצד הלקוח, ולפתע הוא עובר להיות בצד הנגדי.

עורכי דין עלולים לספוג תביעות רבות כתוצאה משלל מקרים. כך למשל ייצוג שאינו ראוי בעיני הלקוח, עלול לסבך קשות את עורך הדין, ולגרום לכך שיאשם בהפסד התביעה, או בביצוע עסקה לא טובה. אופציה אחרת הינה שהלקוח חושב שעורך הדין פעל מתוך אינטרס כלשהו לרעת הלקוח, ובכך הפסיד במשפט. גם אם הדבר אינו נכון כלל.

כלי משפט

תשאירו את המחשבות ממוקדות

איך מתמודדים?

על מנת להתמודד עם תביעות מסוג זה, ועם סיטואציה לא פשוטה כלל מבחינה מקצועית ומשפטית, רבים מעורכי הדין הקיימים נעזרים בביטוח מקצועי. בביטוח מקצועי משלמים המבוטחים פרימה קבועה, כך שבמידה וחלילה מוגשת נגד אותו מבוטח תלונה, חברת הביטוח נושאת בעול הכספי במקומו. כך למעשה, עורכי הדין המבוטחים בביטוח מקצועי אינם נפגעים כלכלית מתביעות כלשהן מצד לקוחותיהם, ולא צריכים לעצור את עבודתם ולפגוע בקריירה שלהם. ביטוח מקצועי מכסה תביעות הקשורות בחובות מקצועיות, טעויות שנעשו בתום לב וכן ברשלנות.

על מנת לשמור על טהור החוק במדינה, ביטוח מקצועי אינו מכסה הוצאות על תביעות במקרה של עבירות פליליות או עבירות על החוק. לאחרונה ניתן לשמוע על הצעות חוק במדינה אשר מחייבות את כלל עורכי הדין לבצע ביטוח מקצועי עבורם. אין ספק כי ביטוח זה יכול לשמור על הקריירה שלכם בצמר גפן.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *