למה כדאי לפרסם בצורה אורגנית ברשתות חברתיות לפני שרצים לפרסום ממומן?

המהפכה הדיגיטלית לא פסחה על עולם הפרסום שאימץ אותה בשתי ידיים. אם חשבתם על פרסום באמצעות קמפיין ממומן כדאי שתשקלו קודם פנייה לפרסום אורגני ברשתות החברתיות.

 

מהפכת הפרסום

עולם העסקים והמכירות מתבסס במידה רבה על עולם הפרסום. לא משנה אם מדובר בחנות, עסק או חברה- הם יתקשו להצליח ללא פרסום יעיל. בעבר הפרסום התבסס על שלטי חוצות, מודעות לעיתונות ופרסומות בטלוויזיה, אך כיום האפיק הדיגיטלי כובש את השוק.

 

בסמארטפון, בטאבלט או במחשב- כולם גולשים באינטרנט כל הזמן, וכאשר אתם מפרסמים באינטרנט אתם למעשה מגיעים כמעט אל כל סוגי הלקוחות. קלות הפרסום והאפשרות להגיע לקהל רב ומגוון כל כך מעמידים את האינטרנט ככלי הפרסום המרכזי המרכזי כיום.

קמפיין ממומן

האפשרות הראשונה שעולה כאשר חושבים על פרסום באינטרנט היא פרסום ממומן. הכוונה לחלונות קופצים ופרסומות בצידי הדף. בצורה הזו, גולש שנכנס לאתר בו אתם מפרסמים נחשף לפרסומת שלכם. החיסרון הבולט בשיטה הזו היא שהגולשים נוטים להתעלם מפרסומות אלה.

 

אם הפרסומת מוצלחת במיוחד יתכן והיא תמשוך תשומת לב, אך ככלל יש התעלמות מתכנים שכאלה. בנוסף, אחוז גבוה מאוד מן הגולשים משתמש בחוסם פרסומות מובנה שלא מאפשר לפרסומות להופיע בדפדפן שלו. כך הפרסום שלכם הופך אפקטיבי עוד פחות.

 

פרסומות מן הסוג הזה גם לא יהיו חלק מהדף- הן לא ייראו כחלק מהאתר ויבודלו בצורה כלשהי. גולשים יודעים לזהות מתי זו כתבה אמיתית ומתי זו פרסומת ונוטים להתעלם מפרסומות. שיטת הפרסום של תוכן ממומן עדיין נפוצה מאוד ובעבר שלטה בשוק הפרסום באינטרנט, אך כיום קיימות שיטות שעשויות להיות יעילות יותר.

 

פרסום ברשתות החברתיות

הרשתות החברתיות נכנסו לחיינו בסערה וכבשו את זמן האינטרנט שלנו. אחוז גבוה מאוד מהזמן שהאדם הממוצע מבלה באינטרנט מתרכז ברשתות החברתיות. פייסבוק כמובן מובילה, אבל גם אינסטגרם וטוויטר נמצאות שם.

 

הרשתות החברתיות מאפשרות לפרסם בצורה יעילה יותר מפרסום ממומן באתרים. כך לדוגמה, כאשר אתם מפרסמים בפייסבוק הפרסומת מופיעה כחלק מהפיד, אפילו כאשר מדובר בקמפיין פרסומי. בצורה הזו אתם מגיעים אל הגולשים כחלק מתהליך הקריאה שלהם. זו היא לא פרסומת קופצת ומעצבנת או מודעה בצידי המסך, אלא פרסומת שנמצאת כחלק מהפיד. בנוסף, חוסמי פרסומות למיניהם לא חוסמים את המודעות הללו כיוון שהן חלק אינטגרלי מהממשק של האתר.

רשתות חברתיות

איך בעצם מפרסמים ברשתות החברתיות?

קיימות שיטות שונות לפסם בפייסבוק וברשתות החברתיות האחרות. חברות גדולות בדרך כלל בוחרות בקמפיין ממומן, אך גם זה לא מספיק כיוון שהמערכת של פייסבוק דורשת שכל הזמן יעלה תוכן מקורי. אם לא תעשו זאת הפוסטים שלכם יקבלו פחות חשיפה.

 

אפשרות נוספת, שמתאימה יותר לעסקים קטנים או לתחומים ספציפיים היא פרסום באמצעות קבוצות פייסבוק. פרסום באמצעות קבוצת פייסבוק מאפשר לפרסם באופן זול וממוקד יותר. תוכלו לפתוח קבוצת פייסבוק שתתרכז בתחום הממוחיות שלכם. בקבוצה תעלו תכנים רלוונטיים ותאפשרו לאנשים אחרים לשאול שאלות ולהגיב. כך תיצרו קהילה וירטואלית שאט אט תיחשף אליכם ואל תחום המומחיות שלכם.

 

פרסום באמצעות תוכן איכותי

היתרון הגדול בפרסום מן הסוג הזה הוא הטמעת הפרסום בתוך התוכן. אם תשכילו לייצר מידע פרסומי איכותי תוכלו להטמיע את הפרסומת בתוך התוכן- כך תיצרו מעין פרסום ללא פרסום. לעומת מודעות קופצות באתרים, או שלטי חוצות שמהווים פרסומת בלבד, פרסום בקבוצות פייסבוק כולל בתוכו תוכן. פרסום מהסוג הזה מספק ערך מוסף לגולש שנתקל בו ועשוי לגרום לו לקחת ברצינות את המודעה ולהתעניין במוצר שאתם מפרסמים.

 

כמעט כמו בטלויזיה

פרסום שכזה דומה במובן מסוים לפרסומות בטלוויזיה, הכוללות עלילה מעניינת והופכות לעניין בפני עצמו. הצופה מתעכב על הפרסומת כיוון שהיא מעניינת והתוכן השיווקי מוטמע בפנים בלי שהוא ישים לב. אמנם התוכן השיווקי מתסתתר, אך הוא לבסוף מגיע גם לראשו של הצופה.

 

כאשר פונים לפרסום באינטרנט חשוב להבין שפרסום אורגני ברשתות החברתיות מאפשר לכם להגיע אל הגולשים דרך תחומי הענייין שלהם וכך לרתום אותם אל המוצרים אותם אתם משווקים. אם תשכילו ליצור תוכן איכותי ולגבש קהילה וירטואלית פעילה תוכלו להגיע למגוון רחב של לקוחות באמצעות הרשתות החברתיות.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *