יצוא מישראל – חברות שילוח בינלאומי – עולם חדש ומתקדם

בשנים האחרונות תחום היצוא מישראל תפס תאוצה רבה. בתחילת דרכה של מדינת ישראל, למדינה הקטנה היה ׳שה מאוד לעבור לייצור עצמי שבכלל יספיק לתושבים המקומיים, שלא לדבר על יצוא מישראל.

עקב חבלי הלידה הקשים של מדינת ישראל בתחילת דרכה, כמעט רוב התוצר שהיה במדינה הצעירה התבסס על ייבוא. עם זאת, במרוצת השנים היצרנות הישראלית התפתחה לאין שיעור. ייצור ישראלי מורחב התחיל בחקלאות ישראלית איכותית, תעשייה ישראלית וכמובן ההיי-טק הישראלי. כך, עם השנים עלה יותר ויותר היצוא מישראל, וכיום יצוא מישראל מכנסי לכלכלת ישראל כספים רבים, ובנוסף מעלה את קרנה של ישראל בעולם.

כאמור, יצוא מישראל החל בתחום החקלאי. התחום החקלאי הינו תחום שמדינת ישראל ממש התבססה עליו בתחילת דרכה. החקלאות הישראלית נכנסה לדי.אן.איי של האזרח הישראלי החדש-הצבר. היהודי הישראלי, שנפגע רבות באירופה והושמץ ככזה שמאייש תפקידים של צווארון לבן בלבד, הגיע לארץ ישראל והראה כי הוא חזק ואיכותי ויודע לבצע עבודות פיזיות קשות ויומיומיות. אותו צעיר עבד בדרך כלל בקיבוצים הפזורים ברחבי הארץ, והיה כחלק מחבורה של צעירים בעלי כוח רב שבנו את הארץ. צעירים כאלה הם ההתחלה של תחום החקלאות הישראלית. משם והלאה תחום זה הלך והשתבח. תחום החקלאות הישראלי התפתח בעיקר בגלל החוכמה ובחדשנות של הישראלים שבוא לארץ. היצוא מישראל בתחום החקלאות לא נובע רק מייצור המוני וזול של תוצרי חקלאות, אלא בגלל התוצרים המיוחדים והמובחרים במדינת ישראל יודעת לייצר. יצור של תוצרי חקלאות מיוחדים מתבסס רבות על טכנולוגיה ועל תחומי הנדסת המזון והחקלאות. בעזרת תחומים כאלה ניתן לייצור תפוזים מתוקים יותר, אבטיח בלי גרעינים, או עגבניות שרי קטנות. חשוב לציין כי היצוא מישראל בתחום החקלאות אינו מתבסס רק על תוצרי חקלאות. יצוא מישראל בתחום זה קשור גם ליצוא טכנולוגיות מיוחדות להשקיה, שיטות גידול שונות וידע רב שנצבר במדינה הצעירה שלנו.

לצד תחום החקלאות המפורסם של ישראל, יצוא מישראל בשנים האחרונות מתבסס בעיקר על תחום נוסף שמזוהה מאוד עם המדינה העברית. תחום זה הוא כמובן תחום ההיי-טק הישראלי. ההיי-טק הישראלי הוא מפורסם מאוד ברחבי העולם, וחברות הענק הפזורות במשק העולמי בוחנות מאוד את ההתקדמויות הטכנולוגיות השונות שמתרחשות בישראל, על מנת לקנות אותן עוד בתחילתן ולהשתמש ביכולות אלה בחברות שלהן. תחום ההיי-טק הישראלי התפתח רבות בישראל בעיקר משום שיחידות צבאיות שונות במודיעין הכשירו את מיטב המוחות הישראלים בצבא, לניתוח מידע רב, לאנליזות רבות ולאבטחת סייבר. ישראלים שכאלה יוצאים מהצבא וממש נחטפים על ידי החברות השונות בשוק ההיי-טק, ומשם מתפתחים ומתקדמים עוד. המוח הישראלי ידוע ומפורסם בעולם ככזה החושב מחוץ לקופסא ויודע לייצר טכנולוגיה שימושית ומתוחכמת בצורה יעילה ואיכותית. אמנם אנו מכירים רק את היצוא מישראל של חברות ההיי-טק הגדולות כמו waze שנמכרה לחברת google, אך אם תשימו לב תראו כי מדי שנה נמכרות עשרות חברות היי-טק שונות ומשונות לשוק העולמי ומהוות חלק נכבד מהיצור מישראל.

כחלק מהמהפך כמו להן חברות שילוח בינלאומי רבות אשר מבצעות את הבלדרות של הייצור הישראלי אל מדינות העולם. חברות השילוח הבינלאומי עובדות בשיטות דומות לשאר החברות בעולם עם שילוח ימי אווירי ויבשתי.

דוגנמה למסוע חבילות במיון דואר לחו"ל

 

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *